MediaBarCamp – 2012. Як управляти хаосом, або що таке справжній баркемп )

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

 

Автор фото: Тарас Демчук

Вперше про цей кемп мені пощастило почути від одного з друзів, який збирався туди потрапити. Також згадування пролітало десь в ЖЖ Оленки Кулигіної. І вже тоді, я звісно що загорілась ідеєю туди потрапити.

На щастя, цього року, я не забула про дедлайн подачі заявок (а таке також могло трапитись)  і виявилась однією із 10 щасливець з України, які потрапили на кемп. Кілька разів мінялись плани, куди і як точно їхати, і все утрясалось  в результаті доволі в екстримальному темпі, але звісно що вийшло все на краще.

Загалом, вийшло трохи кумедно – інформації про цей баркемп в інеті достатньо мало, тому їхала я з думкою, що потраплю на звичайний міжнародний  кемп медійників, і зовсім не підозрювала, що це буде переважно білоруський кемп. А якщо називати речі своїми іменами – білоруський кемп, просто проведений не у їхній країні 🙂 Але це звісно також тільки на краще 🙂

Що мені однозначно сподобалось? Це був справді баркемп. Читала трохи про цей стиль проведення івентів, та і в Україні багато-хто називає свої івенти баркемпом, але з такою чистою реалізацією його я зустрілась вперше. І тут же хочу відзначити вміння, запал та професіоналізм організаторів – керувати хаосом, геть не проста штука,але їм це вдалось на 5+.

Чим принциповим таким для мене відрізнявся баркемп?

1) Хоча раніше було відомо хто і з якими презентаціями приїде – програма формувалась самими учасниками. І це не було якимись новомодними способами – через гугл.докси, чи за допомогою голосування у фейсбуці. В другий день (приїхали першого дня уже по обіді), зранку після сніданку організатори зробили відповідні оголошення, та повісили великі ватмани просто на вікна ресторану. На ватмані були вільні слоти, куди учасники могли вписати свою доповідь. Отак формувалась “офіційна” програма. На третій день було щось схоже 🙂

2) І хоча частина можливих активностей (сауна, спортивне орієнтування, мотузковий парк) були сплановані організаторами раніше, все-таки залишалось багато вільного часу, який учасники заповнювали активностями самі. Після вечері, у кого які були ідеї як спільно весело потусуватись брав мегафон, та оголошував що і де він хоче зараз зорганізувати. Пропозиції були найрізноманітніші – ролики ТЕД, пісні під гітару, мафія, Що? Де? Коли? і т.д. і хоча частково всі тусувались компаніями, але були дуже(!) відкриті до всіх, хто хотів доєднатись.

3) Навіть коли щось було заявлено, то це не обов’язково 100% відбувалась так як би мало бути. Учасники кемпу мабуть довго не забудуть, як тренінг по написанню статей від NewsBelarus переріс в обговорення “сісек” і “пива”. І ті, кого там не було, і думають, що мова йшла про якісь пошлості, коли всі смачно потягували пивко, навіть уявлення не мають наскільки вони помиляються. Мова ішла, про те, що в Білорусії (хоча читаючий може легко і підставити в Україні), люди культури, лідери думки і т.д. також збираються на просте смертне пиво у барах. Що ж тоді відрізняє їх від інших?

4) На кемпі, були представники одного з білоруських радіо, яке ось захотіло і просто спонтанно організувало вихід в прямий ефір. В режимі живого часу, вони через твіттер запрошували бажаючи з кемпу прийти та розповісти про свій проект в прямому ефірі.

5) Дуже приємно здивувало, те як і організатори, і кемпери позитивно сприймали якісь помилки, затримки і т.д. (наприклад, коли куртка одного з кемперів в іншому автобусі випадково поїхала у Вільнюс). Геніальне спонтанне “білоруське караоке” і вирісший біля цього мем про нічний майстер-клас із пошуку 🙂

6) На кемпі не проводилась онлайн трансляція, не було запису виступів. І хоча були учасники, які в побажаннях в кінці говорили, що було б класно мати відеозаписи виступів, я би все ж таки цього не робила. від цього може втратитись частково якийсь чисто баркемпівський шарм – тут і зараз, є ідея – здійсни тут і зараз, це звучить – тут і зараз.

Звісно організація такого кемпу, на такому рівні, потребує коштів, тому я хочу висловити свою особисту подяку Swedish International Liberal Centre, Green Forum, Centerpartiets Internationella Stiftelse та Olof Palme Internattional Center за підтримку.

П.С. І звісно моя презентація з кемпу 🙂

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.