Важливі роки. Чому не варто відкладати своє життя на потім. Мег Райн

Важливі роки. Мег Райн Книги бувають різні. Одні чогось навчають читача, інші надихають на великі звершення. Книга "Важливі роки" не така. Вона, насамперед, розмовляє з читачем. В неї з читачем твориться своя історія.

Коли мені книга "Важливі роки" потрапила до рук, я до неї поставилась досить скептично. Загалом я не дуже люблю книги з практичної психології - часто це переливання із пустого в порожнє, та розказування уже давно відомих істин. "Важливі роки" не така. Вона не про всім відомі істини, і не про ті проблеми, що ми обговорюємо щодня із друзями. Вона про дуже глибокі переживання та страхи, які ми боїмось говорити та обговорювати в голос, бо здається, що ми такі одні (принаймні таке моє враження).

Формат книги - це 16 історій про молодих людей, які потрапили в різні доволі типові ситуації життя у віці від 20 до 30 років. Всі вони в певний момент приходять на зустріч з психологом (з Мег Райн) і вона допомагає їм розібратись в ситуаціях, які склались в їхньому житті. Історії досить різні - частина з них стосується питань побудови кар'єри, частина про те як будувати стосунки, частина про цілком дитячі переживання, які впливають на поведінку в уже дорослому віці. Формат зручний, бо дозволяє приміряти кожну з цих історій на себе та на свою ситуацію. Не всі історії підходять, серед 16 прочитаних історій 4-5 здались мені дуже близькими. Не всі вони відтворювали мою ситуацію в житті. Деякі говорили про ситуації з минулого, деякі просто давали можливість наново подивитись на свої переконання (зокрема, в моєму випадку, це стосується поглядів на сім'ю).

Кілька крилатих фраз, як і потрапили в мій нотатник (в контексті вони ще більш зрозумілі)

Я переконана, що моїх клієнтів (людей від 20-ти до 30-ти років - прим. автора блогу) і читачів цієї книги не лякають складні питання; їх швидше лякає те, що їх ніхто їм не задає.

Я відчувала внутрішню потребу розібратись зі всім цим, але мої роздуми тільки виснажували мене і були абсолютно не корисними. Я зрозуміла одне: неможливо прожити своє життя в думках. Єдиний спосіб зрозуміти, що робити, - це робити хоч щось.

Але мені здається, що в глибині душі він розумів: справжня невизначеність починається саме в момент вибору. Найбільш жахлива невизначеність - прагнути до чогось, не знаючи, як цього досягнути.

- Як мені зрозуміти, чому у нас такі складні стосунки, - тому що вони помилкові чи тому що такий реальний світ. - Ти ніколи не будеш знати про це з повною точністю. Саме тому шлюб - це зобов'язання, а не гарантія.

Ще одна річ за яку не можна не любити цю книгу - це не порожні слова. В принципі за це і люблю більше книги написані закордонними авторами, а ніж авторами з СНД. Їх книги за звичай - це підсумок багатьох досліджень, вони не соромляться ставити посилання на джерело після кожного наукового факту, який згадують.

Книга починається із фраз, що багато хто хотів би прочитати її у свій період з 20 по 30 років. Мені пощастило. Я прочитала її в 27, але якщо чесно - хотілось би аби я її прочитала ще в 20. І не тому, що я робила би кардинально інші вибір в деяких ситуаціях. Ні. Ця книга мені б в той час дала набагато глибше розуміння самої себе, розуміння своїх справжніх мотивів, менше конфліктів із самою собою.

Придбати книгу "Важливі роки" в Україні можна тут: http://kniga.biz.ua/book/psychology/115/4569/
Придбати книгу в електронному варіанті можна тут: http://www.mann-ivanov-ferber.ru/books/opredelyayushhie_10_let/

 

 

Facebook Comments
Шукаєте де зупинитись в своїх наступних мандрах? Спробуйте знайти готель чи квартиру на Booking.com

Дякуємо!

Тепер редактори знають.