#10місцьУкраїниДеМріюПобувати

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Вчора ввечері по Твіттеру пробігся невеличкий флеш-моб, який мені особисто дуже сподобався. Твітеряни за хеш тегом #10місцьУкраїниДеМріюПобувати писали місця в Україні, куди прагнуть поїхати. Ініціатива хороша тому що промотує внутрішній туризм, що завжди добре. Адже знати свою країну і побувати в усіх її цікавих закутках – це мрія справжнього українця. Долучилась і я до цієї ініціативи, але із ще більшим задоволенням просто потім гортала стрічку за хеш-тегом. Дуже часто твітеряни називали як мрію для поїздки розрекламований Тунель Кохання (містечко Клевань) та Припять/Чорнобиль (не розумію я людей, яких тягне в це місце).

І хоча доволі в багатьох місцях я вже побувала, виловила для себе декілька назв, які почула чи не вперше.

Отож яку невідому Україну слід відкрити для себе за версію (@chorna_kiwka)? Нижче перелік того, про що почула вперше 🙂

1. Мармароський хребет (мрія @OlegKupets). Карпати.

Мармароський хребет

2. Гремяч (мрія @vitkalina). Найпівнічніша точка України.

3. Сарич (мрія @vitkalina). Найпівденніша точка України та Європейської частини СНД.

4. Соломоново (мрія @vitkalina). Крайня західна точка України.

5. Вилково (мрія @kyts_me та @erotic_liver) та пам’ятник 0км (мрія @erotic_liver). Останній населений пункт на узбережжі Дунаю перед його впадінням в Чорне море.

Вилково

6. Добровеличківка (мрія @kyts_me). Тривалий час Добровеличківка вважалась географічним центром України, про що й досі сповіщає пам’ятний знак.

7. Вервольф (мрія @blogoreader). Це колись була ставка Гітлера, яка розміщувалась за 8 км на північ від м. Вінниці, неподалік смт Стрижавка. Головне її призначення – керування діями на Східному фронті.

8. Подільські Товтри (мрія @Johny_Vodka). Національний парк в Хмельницькій області.

Подільські Товтри

9. Святогірськ (мрія @Johny_Vodka). Знаменитий завдяки наскельному монастирю, що тут розташований. Найзеленіше місто України.

Святогірськ

 

10. Карадаг (мрія @Johny_Vodka та @TssMals). Гірський масив в Кримських горах. Тут знаходиться стародавній згаслий вулкан, єдиний древній вулкан, що зберігся в Східній Європі.

Карадаг

11. Мис Тарханкут (мрія @Johny_Vodka та @sashenkaSone4ko). Найвідоміші місця Тарханкуту – це Великий і Малий Атлеш. Мис Великий Атлеш – це сорокаметрова арка з печерами і гротами. В урочищі Малий Атлеш хвилі моря пробили в товщі мису 80-ти метровий тунель з висотою 8 метрів.

Мис Тарханкут

12. Буша (мрія @iliasunset). Природний заповідник “Гайдамацький Яр”.

Буша

13. Кам`яна могила (мрія @iliasunset). Cвітова пам’ятка давньої культури в Україні. Пагорб, що тисячоліттями служив людям вівтарем для відправлення релігійних обрядів, містить декілька тисяч унікальних стародавніх наскельних зображень — петрогліфів.

Кам`яна могила

14. Бакота (мрія @sashenkaSone4ko@JuliaKostiuk та @erotic_liver). Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район. Затоплене село внаслідок будівництва Дністровського гідровузла.

Бакота

15. Мис Фіолент (мрія @fed4ev). Мис в південно-західній частині Криму. За переказами, саме на мисі Фіолент ступив на кримську землю апостол Андрій Первозванний, який прибув сюди для проповіді Євангелія.

мис Фіолент

16. Каньйон Смотрича (мрія @ElenaShiyan). Коли побачила фото, зрозуміла, що там вже була :))) Але він 100% вартий того аби бути побаченим. Одне із найбільш ефектних видовищ, які я бачила в 2012 році 🙂

Каньйон Смотрича

17. Долина привидів (мрія @VoloshukV та @TssMals). Алушта. Химерні фігури, що нагадують людські, створені вивітрюванням верхньоюрських конгломератів Демерджі.

Долина Привидів

19. с. Губків (мрія @yostap). Рівненщина. В цьому селищі знаходяться руїни замку 15 ст.

Губків

20. Олешківські піски (мрія @sugataua та @khomiuk). Другий за розмірами піщаний масив в Європі.

Олешківські піски

21. Озеро Бребенескул (мрія @yostap та @TssMals). Найбільш високогірне озеро України. Знаходиться в Карпатах.

Озеро Бребенескул

22. Учан-Су (мрія @TssMals). Найвищий водоспад України. Висота водоспаду 98,5 м.

Учан-Су

23. Буцький каньйон (мрія @TssMals). Каньйон утворений в протерозойських гранітах, вік яких оцінюється у 2 мільярди років. Висота біля 30 метрів.

Буцький каньйон

24. “Поліський Трамвай” (мрія @OrestNykoliv та @khomiuk). Одна з трьох діючих в Україні вузькоколійних залізниць з пасажирським рухом.

Поліський Трамвай

25. Овруцький кряж (мрія @wock). Житомирщина. Ще ось тут можна детальніше почитати, чим воно унікальне: http://news.city.zt.ua/istoriya/815-ovruckij-kryazh-unikalne-misce-v-yevropi.html

Овруцький кряж

26. Джуринський водоспад (мрія @erotic_liver)

Джуринський водоспад

27. Лавандове поле  (мрія @erotic_liver). Севастополь. Таке можна побачити тільки в Криму. Ось тут можна знайти подетальніше, де саме шукати ці поля в Криму – http://crimea.vgorode.ua/news/107190/

Лавандове поле

Подорожуйте та будьте щасливі!

P.S. Після створення цього посту Федір Гонца (@gontsa) наніс ці всі місця на карту України. Ось що отримали в результаті:

Місця України де варто побувати

та із позначенням місць цифрами поданими в пості:

Виділення_025

Дякую тобі Федоре!!! 🙂 Подорожуйте та будьте щасливі, дубль два! : )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.