Балдіющі від адреналіну та зомбовані шаблонами. Том ДеМарко, Тімоті Лістер

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Балдіющі від адреналіну та зомбовані шаблонами

 

Оффтоп: Протягом останнього тижня, коли в нас в робочому процесі виникали якісь непорозуміння з тим, чому все саме відбувається саме так, наш чарівний тестер Оксана мала на все одну відповідь “Це ж аджайл” 🙂

Цю книгу я отримала в подарунок на одному із тренінгів від Kottans по асинхронному JavaScript. У мене був вибір серед трьох книг. Дві інші були більш технічні, і я із своїм незакритим бажанням все-таки колись по РМити по справжньому одразу стала ласа до ДеМарко.

Це третя книга Тома, яку я прочитала, і хоча більше за “Людський фактор” мені поки що не сподобалоь нічого, але все ж книга вартісна. Складається вона з кількох десятків рписаних шаблонів поведінки команд розробників. Деякі із них є мало ефективними та не результативними у вимірі роботи команди. Інші є доволі дивацькими та все ж досить добре допомагають команді досягати спільної мети.

Сподобався стиль книги, адже у властивому Томові стилі він пробує пояснити кожну із ситуацій на реальному прикладі. Чому я називаю цю книгу вартісною? Можливо кожному менеджмеру хотілося б, аби кожна його команда цілеспрямовано та ефективно прямувала до спільної цілі (якою б вона не була, головне, аби була відома менеджеру). Але так буває досить рідко.

Аби зрозуміти що ж все-таки відбувається в команді треба мати або багато досвіду, або трохи начитатись, аби перейняти досвід інших. Мені так видається, що ця книга якраз може допомогти в цьому другому варіанті – розібратись із ситуацією, з якою менеджер (або й будь-який інший член команди) ніколи досі не зустрічався. Адже можливо ситуація може й бути не втішною (не тільки в короткотерміновій, але й в довготерміновій переспективі), але розуміти що ж все-таки відбувається набагато краще для початку створення “плану дій”.

Може бути цікавою тим, хто мислить себе менеджмером, хоча може й таким не бути в реальності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.