Бруклін. Фільм

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Бруклін. Фільм афіша

Цей фільм мене довго манив своїм постером на Netflix, та все якось відчувала я що не час. Та ось недавно в часі заняття побутовими справами (ось і розкритий головний секрет коли в мене є час дивитись стільки фільмів 😉 ) я його переглянула.

Фільм розповідає про молоду дівчину, яка в пошуках майбутнього покидає рідний дім в Ірландії, та їде в Нью-Йорк, адже там знайомі її сім’ї змогли підшукати роботу для неї.

Питання іміграції було дуже гаряче для жителів України 2-3 роки тому. І в той час, коли західний доволі космополітичний і це більш, ніж звично, що люди живуть в 2-3-4 … країнах протягом життя, середньостатистичні українці (такий вигаданий неральний міфічний персонаж) класифікували іміграцію людей як “зраду”.

Коли з України виїжджала я (хоча Україна з мене ніколи не виїхала 🙂 ), то про мене одна із моїх подруг дуже точно сказала, що взагалі я завжди жила у всьому світі одночасно. Звичайно, що люди переїжджають в інші країни з дуже різних причин, та насправді мені так видається фінансовий фактор насправді є набагато рідше фактором, ніж здається ззовні. В цьому фільмі якраз дуже тонко підмічена ця ідеї в діалозі між двома сестрами на початку подій. Ейліс (головна героїня) не могла знайти роботи в своєму рідному містечку, та коли вона виїжджала сестра сказала, що вона могла б купувати їй більше речей, та тут в Ірландії для неї немає майбутнього. У Ейліс не було хлопця, вона не могла знайти для себе повноцінну роботу, та що ще більш важливо, хоча й не сказано ніде прямо – мені так здається, що вона не почувалась особистістю – з правом мати інший погляд, правом для себе бути щасливої, правом мріяти. Переїзд її змінив, і тому при поверненні вона справді відчуває себе щасливою – та чи є іміграція тільки насправді просто такою терапією чи насправді вона і є тим, що творить життя.

Фільм стильний витриманий і мені так здається, що якщо його дивитись із відкритим серцем та розумом, можна зрозуміти хоча і з прикладу не з нашого часу, трішки інший погляд на іміграцію, і чому це не “зрада”, і не крайній вияв космополітичного бачення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.