Ведення щоденника ділового не є традиційєю для мене. Протягом останніх кількох років я досить непогано менеджила всі свої справи тримаючи їх у власній пам’яті, та цього року вирішила, що варто собі завести паперового помічника (ні Google Calendar, ні Wunderlist для мене чомусь не працюють). Вже кілька останніх років собі думала: “Прийде час і я куплю собі красивенький Moleskine, для того, щоб краще справлятись із всіма своїми справами”. Та до Нового року, і в часі різдвяних свят в мене геть не було часу для того, щоб цим зайнятись. Тому, коли я 11 січня в перший робочий день після новорічно-різдвяних канікул захотіла врешті замовити собі молескін, виявила, що їх всіх розкупили і більше не планують доставляти в Україну (ні, це не жарт).
Я вирішила подивитись на цю ситуація як на можливість (в тому числі як на можливість зекономити гроші, бо Moleskine таки задоволення не дешеве). Справа в тому, що в Україні впринципі дуже сумно із якимись не традиційними діловими щоденниками та планерами. До цього часу з того, що мені траплялось менш традиційного, це:
- Chrono щоденники, який хоч і дуже незвичний, та не підходив саме мені, бо в мене принципово інша система планування та виконання задач (подивитись на Chrono щоденник можна тут: http://blankster.com.ua/products/chrono-planner-dark-blue/ )
- щоденник від OhMyLook – OhMyBook. З його переваг – українська мова та досить нетрадиційній підхід, та він не датований і надто мімімі, тому теж для мене не підійшов (подивитись на цей щоденний можна тут: http://www.ohmybook.com.ua/ )
- коучинг-щоденник “Мрія за 90 днів”. Для того, щоб його вести треба мати якусь гарну велику мрію, а з цим в мене останнім часом проблеми (поглянути на щоденник можна тут: http://exterium.com.ua/product/kouching-ezhednevnik-mechta-za-90-dnej/)
Отож мені потрібно було шукати далі, і на своє щастя я знайшла щось, що мене приємно здивувало, – це датований щоденник 4profi. І хоча інформацій про те, що всередині в інтернеті досить небагато, та побачивши, що є варіант з українською мовою, я зупинилась на ньому. То що ж я отримала в результаті?
Українська версія щоденника має оранжеву палітурку кількох відтіннків із доволі ненавязливою графікою.
В щоденнику є одразу дві закладки – жовті і синя. І хоча вони не дуже вписують візуально в колірну гаму обкладинки, те, що вони відповідають прапору нашої країни, я вважаю досить милим
Ось так виглядає типовий розворот датованої частини щоденника. Тут є багато невеликих елементів, які мене потішили.
Одразу під датою кожного дня міститься певна надихаюча фраза, яка здебільшого стосується мрій або цілей. І хоча багато хто можна сказати, що вони банальні, та для мене це дуже мімімішна частина цього щоденника. І так, на кожен день інша така прикольна фраза.
Окрім традиційної розбивки по годинах для планування дня, тут є декілька гарних знахідок. Наприклад, планування дня починається із половини матриця Ейзенхауера, яка містить важливі задачі (про матрицю можна більше почитати тут: https://goo.gl/iUUUSX) . Таким чином є можливість краще сфокусуватись на справді важливих задачах.
Друга частина матриці Ейзенхауре з неважливими задачами міститься в правій колонці головної частини сторінки
Закінчується сторінка на кожен день теж досить незвично. В щоденнику пропонується зробити маленькі підсумки для та написати, що було зроблено добре, а що можна було б покращити
Окрім традиційної частини з планінгом на день в щоденнику ще в щоденнику є сторінки для більш довготермінових роздумів, постановки цілей та дослідження самої/самого себе.
В щоденнику досить багато використанно для самоаналізу справу коло життя. З неї починається щоденник
А також вона є в частині для щомісячного самоаналізу.
Щоденник також пропонує поставити собі цілі в SMART форматі на рік та на місяць.
В кінці щоденника кілька сторінок для запису ідей та справ.
І що важливо в такому трохи наповненому різними дрібничками щоденнику – одразу після форзацу є коротка інструкція як усім користуватись
Я не певна, що буду користуватись усіма вправами та способами, які запропоновані в цьому щоденнику, та після кількох днів користування він мені досить зручний та логічний (зокрема завдяки матриці Ейзенхауера, яка є окремо від планінгу по часу). Ще одна перевага цього щоденнника над іншими не традиційними щоденниками – це його ціна (традиційні можна купити і дешевше). Я його придбала в “Розетці” за 129 грн + доставка. До речі, “Розетка” єдиний магазин, який продає його в онлайні.
Придбати щоденник можна тут: http://rozetka.com.ua/4profi_5178/p6366406/
P.S. Пост не проплачений і я сама заплатила за свій щоденник. Просто в Україні щось так рідко роблять не традиційне, що я просто не могла про це не написати.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.