Енкоди: як домовитись з ким завгодно і про що завгодно. Вадим Петровський

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Книга з доволі своєрідною назвою. Ніде про неї раніше не чула, але саме назва мене заінтригувала і так книга опинилась у моїй бібліотеці. У якийсь момент мені все-таки стало цікаво – хіба справді можна домовитись із ким завгодно? Чи це справді реально? а якщо так, то як цього досягти?

Загальні враження від книги дуже двоякі. Якщо спробувати висвітлити справжню суть книги в двох словах – то це книга про те, як провести якісний тролінг. В тому числі висвітлено як відбити цей тролінг. Правда приклади, які там наведенні (можливо через мовні особливості) взагалі якісь нікудишні. Десь так з половину книги, я б просто викинула, вона ні про що, але друга половина доволі непогана і розповідає про способи маніпуляції в спілкуванні та побудови ефективного спілкування.

Що ж то за звір такий енкоди, про які автор вирішив написати цілу книгу? Важко насправді сказати. Хоча автор і пробував дати чітке визначення цьому на його погляд феномену (на мій погляд, ніякий це не феномен), про те йому це не вдалось. Пробуючи для себе підсумувати наведені автором приклади, я б дала таке визначення – це просто “гумові” слова, які дозволяють вашому співрозмовнику мати свободу інтерпретації цих слів. Таким чином у вас залишається можливість, зрозуміти справжні мотиви та позицію вашого співрозмовника.

Здається мені, що ця книга, ще один приклад того, що більшості російських авторів ще треба виписуватись і виписуватись, аби досягнути високого рівня ефективності власних творінь. І загалом від книги залишилось якесь враження не завершеності, ніби автор щось прагнув сказати, але так і не доніс свою основну думку.

Чи варто читати книгу? Хіба так, напівподіагоналі минаючи класифікацію енкодів та  всі приклади.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.