Google Glass. Роздуми вголос

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Цього тижня відлунала щорічна подія Google I/O. Оскільки гік з мене майже ніякий, то я взагалі вперше про неї почула. Але про неї саму трохи згодом. Хочеться більш детально зупинитись на одному із пристроїв, які презентував Google, а саме Google Glass.

Штука така дивна і досить портативна. Дозволяє знімати відео (в тому числі чатуватись на G+) та робити фотки. Можливо і ще щось, але мені поки не відоме.

Загалом було цікаво спостерігати, за розробниками, які її презентували. Мені чомусь здалось, що їх оточували схожі, а можливо і такі самі сумніви як і мене.

То ж про що це я? Вам не здавалось останнім часом, що ми все менше перестаємо жити реальним життям, а інформації навколо надто багато. І слово надто, це ще мало сказано. Це все заставляє жити швидше і швидше, аби встигнути … встигнути що???

Ось промотували цей пристрій тим, що є можливість спілкуватись по чату, коли один із батьків далеко – він може побачити свою крихітку. Імхо, але батьки не мають бути далеко, коли їх діти крихітки. Можливості робити фотографії із своєї точки зору мене також не вразили, мені вже зараз здається, що все людство добряче психує на рахунок фотографій і всі роблять їх в надмірних кількостях. Можливо це через те, що ще не відмерло покоління, яке знімало побутові фото на плівку, і зараз відчуває просто ненаситний голод до фотографій. А можливо це через те, що в майбутньому фото та образи стануть засобом спілкування замість слів. Вже зараз саме візуалістикою ми провокуємо розмови та спілкування. Але чи це добре?

Мені ось здається що поза цим всім, ми не встигнемо головного – жити. І скоро взагалі розівчимось це робити. Жити не так, аби отримати більше лайків у ФБ під фотками з останньої поїздки, і не так аби отримати на твіти найбільше реплаїв. Жити шукаючи себе, і будучи собою, навіть якщо це не вписується в рамки сучасних технологій.

Я б хотіла помилятись, але мені здається, що цей пристрій стане джерелом просто ще одного інформаційного шуму, в даному випадку візуального. Пристрій, який здатний генерувати масу інформації не надаючи при цьому цінності цій інформації.

І не купляйтесь на ролик з малюком. Google одна з найбільших компаній у світі, і на що вона точно здатна – це знайти найкращих маркетологів та піарщиків, аби вони знайшли ті струни, які треба зачепити в нашій душі, аби в мозку запалилось: “Хочу!” Ні, я зовсім не думаю, що компанія створює пристрій, на який не буде покупця. Ще й як буде. Тільки чи навчить цей продукт чому-небудь людство, чи зробить його кращим? Ось на це питання, поки в мене є тільки дуже сумна відповідь.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)
Теги: , ,

Дякуємо!

Тепер редактори знають.