Гра в імітацію. Фільм

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Гра в імітацію

 

Про цей фільм ходило дуже багато відгуків в мережі. І хвалили його всі. І хвалили як виявилось не даремно.

Стрічка розповідає про криптографа Алана Тьюрінга, який протягом Другої світової війни працював у таємній групі британських криптографів, які намагались розшифрувати закодовані послання німців. Алану приходить ідея, що для того, щоб розшифрувати послання, яке створила одна машина потрібно створити іншу машину, яка була б здатна виконувати багато операцій з підбору кодування самостійно. 

Але сюжет не закінчився на криптографічних загадках. Вони стали швидше яскравим фоном та компонентом для розвитку основної драматичної лінії кінострічки. А головне питання було зовсім в іншому: чи мають вагу усі номінальні заслуги людини, якщо вона відрізняється від інших? Чи готові ми сприймати геніальність разом з іншими проявами людської особистості?

Незважаючи на те, що на дворі ХХІ століття питання людей з нетрадиційною орієнтацією і досі залишаєтсья в багатьох колах дискусивним. Хтось стає на бік того, що це відхилення від норми, хвороба, недолік в розвитку організму, хтось вважає, що це данина моді і не більше. У мене є своя думка про це і вона достатньо толерантна. Та й взагалі я вважаю, що кожна людина може жити так як їй хочеться, поки це не заважає жити хоча б одній іншій людській істоті. І мені часами гірко з того, що незважаючи на те, що ми себе називаємо пост-модерновим поколінням, дітьми інформаційної ери в голові більшості із нас ще стільки упереджень, які не засновані на реальних фактах, що важко навіть полічити.

Особливого шарму кіностірчці додає участь двох акторів Бенедикта Камбербетча та Кіри Найтлі. І хоча в мене спочатку був острах, що я сприйматиму Бенедикта в цьому сюжеті більше як Шерлока Холмса (хоча я й бачила його гру в іншому фільмі, а саме “П’ята влада”), але цього не сталось. Йому вдалось доволі вишукано вжитись в роль Алана Тьюрінга та досить вдало передати емоційні тонкощі сюжетної лінії.

Люблю фільми про історичні події після яких хочеться залпами читати Вікіпедію. Саме так сталось після цього фільму. Значна чатсина сюжету відповідає історичним фактам, які можна знайти в Вікі. І це мабуть робить усю історію ще більш повчальною.

Дуже рекомендую для перегляду в будь-якому колі.

P.S. Ви ж знаєте, що в основі всіх наших компютерів, закладені ідеї, які Алан Тьюринг створив та розвинув створюючи “Кристофера”?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.