Код Дурова. Справжня історія соцмережі “ВКонтакте” і її творця. Ніколай Кононов

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Так, я купилась на банальний маркетинговий хід, коли книгу викладають у вільний доступ тільки но вона вийшла у світ. Не скажу, аби щось інше по-справжньому мотивувало її читати, адже постать Павла, аж ніяк не є для мене легендарною. А десь з місяць тому мою сторінку у ВК взагалі зламали, так що я навіть не можу слухати там зараз музику, чим успішно там і займалась останні три роки.

Якщо ж говорити про саму книгу, то вона викликала дуже двоякі враження. Сам образ творця ВКонтакте доволі цікавий. Але книгу просто вбиває низький стилістичний рівень автора. Перших сторінок 30 взагалі читати дуже важко, оскільки написано банально нудно абсолютно не про нудні речі. Потім вир подій потрохи захоплює, та вже тримає трохи біля книги. І я вже справді не знаю, що це так дається взнаки – російська писемна традиція в стилі бізнес-чтива, чи ще щось. У всій книзі можна заледве знайти 2-3 цікавих ессеїстичних пасажі, де автор хоч трохи віддаляється від стилю простого викладення фактів. Класичний прийом побудови композиції книги – “пригадування з кінця”, на мою думку, автору також не вдався. Без якихось чітких меж це лиш ще більше заплутувало читача і в так заплутаній сюжетній лінії. Але годі з тим автором 🙂

Якщо ж говорити про саму історію та постать Дурова, це вже стає цікавіше. Минулого року було в Росії під час виборів, окрім того маю там трохи друзів, тому опозиційні історії для мене зовсім не розповіді про далекі краї. Цікаво було почитати про людину, яка насправді має стільки неформальної влади в країні. Чомусь згадалось – “ця країна існує, бо просто всі вірять, що ця країна існує”. Частина книги, яка стосується опису більш зрілої частини життя Дурова, доволі цікава, бо бажання зрозуміти певні рішення лідера та спосіб його мислення, це завжди для мене є хорошою причиною прочитати ту чи іншу книгу.

Загалом твір цікавий історією, яку описує, і яку, не зважаючи на багато інформації в ЗМІ насправді мало хто знає істиною, а не з чуток. Але стиль написання книги слабкий, надто заплутаний, і хоча погляди автора на деякі із вчинків Павла доволі незвичні, але загалом враження не “ВАУ!”.

Незважаючи на офіційну заяву автора, яку він виклав разом із електронним варіантом книги, паперову версію я б не купила. Вона банально того не варта.

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.