Мої роки в GE. Джек Уелч

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Без сумніву дуже хороша книга. Почала я читати її, оскільки майже в будь-якій книзі, де розповідалось про розвиток менеджерських чи лідерських якостей, згадувалась особливо внутрішня школа менеджерів General Electric. Перше, що мене приємно здивувало, що Джек за освітою, як виявилось був хіміком-технологом, і це йому зовсім не завадило розвивати інші свої навички та працюючи в промисловості досягнути таких значних вершин.

Черговий раз у мене постало питання, чому на факультетах хімії навчаючи майбутніх професіоналів не ставлять як приклад успішного кар’єрного розвитку цю людину? Чи став би предмет “основи підприємницької діяльності” (який як би це не було дивно викладали тільки для спеціалістів, а не для магістрів) кращим, якби до нього включили розбір таких вдалих життєвих прикладів?

Але й поза тим, що від першого лиця книга розповідала про життєві здобутки хіміка, вона мені особливо сподобалась ще однією рисою. Було багато розповідей про вдалі кроки, але були також розповіді і про невдачі, інколи значні невдачі. Знову ж таки на думку приходить вже заїжджена фраза, що не помиляється лише той, хто нічого не робить 🙂

З того, що ще яскраво запам’яталось, то це момент, коли Джек шукав собі наступника, і склав перелік характеристики та вмінь, якими повинні володіти його наступники. Спочатку він його описав, а потім в кінці добавив, що звісно і він, і його HR-директор прекрасно розуміли, що такому опису може відповідати лише Супермен. І саме реалістичність до постановлених завдань, вміння приймати свої помилки та нормально сприймати помилки інших, установка на розвиток на на отримання результатів тут і негайно мені й сподобались.

Ще чомусь не виходить з голови фраза Джека, яку він сказав одному із свої суперників, при підписанні якоїсь із угод: “Так, я не дуже добре розбираюсь в цій галузі, але я добре розбираюсь в двох інших речах – людях та грошах” (не дослівно).

До цього я пробувала прочитати книгу написану СЕО Coca-Cola, але в такого типу книгах є таки один недолік.  в них настільки багато дійових осіб, що з часом просто заплутуєшся в хитросплетіні людей, компаній та зв’язків. І якщо цього вдалось уникнути Тоні Шею, то в книзі Джека можна трохи заплутатись 🙂

Гарна книга, натхненна та дуже справжня.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.