Never Split the Difference: Negotiating as if Your Life Depended on It. Chris Voss

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Never Split the Difference: Negotiating as if Your Life Depended on It. Chris Voss

Ця книга була в моєму списку “хочу прочитати” уже кілька років, і оскільки з купівлею Kindle (який я сама собі подарувала на день народження) читати стало простіше. Простіше, тому що в нього є підсвітка екрану, тому не потрібно спеціально шукати місце з адекватним освітленням, і можна навіть читати дуже протсо в темряві поруч з людиною, яка спить + він має вбудований тлумачний словник, який доступний навіть офлайн, тому жодні не знайомі слова не стануть на заваді розумінню змісту. Та мова не про це )

Враження від книги в мене доволі позитивні з різних причин. Перша з них, це те, що після закінчення прочитання її мені не захотілось її ні на йоту скоротити. Це доволі дивна моя звичка,  яка з’явилась після прочитання книги Кінга про письменництво, та і базується на пораді Кінга, що після того, як автор завершує написання книги, йому варто дати рукопису відстоятись і потім викинути із книги хоча б 10-15%, тому що це дозволить зробити книгу насиченішою змістами.

Друга причина, що книга написана практиком і це досить добре відчувається у самому тексті. Автор протягом тривалого часу працював у відділенні, яке було відповідальним за ведення переговорів у разі взяття заручників. І хоча здається, що між такою професією автора і переговорами в інших життєвих ситуаціях може бутти мало спільного, але автор сам розвією ці сумніви, ще на початку книги, коли він розповідає, як приїхав навчатись в бізнес-школу, і де достатньо несподівано для себе виявив, що його навики також допомагають йому бути дуже хорошим перемовником і в бізнес-ситуаціях.

Третя причина, і мабуть моя улюблена, це маленькі краплинки глибокої мудрості (якась аж надто поетична назва для цього, але яка вже є 🙂 ). Тому що я люблю це відчуття, коли читаєш книгу, яка здається присвячена певній тематиці, але деякі фрази чи частини її містять так точно сформульовані пояснненя чогось загальнішого, що не можна стриматись і мимоволі не казати, щось типу “Ага!”, або думати собі “О, це дуже точний опис цього, класна парадигма, щоб почати про це думати саме так”.  Я дочитала цю книгу лиш вчора ввечері (на момент написання посту), але вже сьогодні зловила себе на думці, що мислила парадигмою, якій знайшла гарну назву в цій книзі “Я нормальний парадокс”

… what I call the “I am normal” paradox. That is, our hypothesis that the world should look to others as it looks to us.

(недослівний мій переклад)

…, який я називаю “Я нормальний” парадок. Це наша гіпотеза, що світ для інших людей повинен виглядати так, як виглядає для нас

Досвід навчив не виріти, що є якийсь ідеальний і єдино-правильний спосіб вирішити будь-яке питання. Ця книга пропонує декілька інструментів для ведення переговорів, і активно аргументує як про використання їх самих, так і про використання інших методів та їх ефективність. І, на мою думку, вона досить добре, доступно і практично показує використання цих інструментів в різних життєвих (наприклад, переговори про вартість оренди) і бізнесових (переговори про вартості в укладених угодах) ситуаціях. Для мене достатньо новим було читати про те, яким важливим є контроль власних емоцій при веденні переговорів, адже справді, якщо ми хочемо вплинути на емоції та думку інших людей, то як мінімум треба вміти контролювати власні.

Загальний висновок – раджу, якщо вас цікавить тематика переговорів. І хоча для мене особисто ця тема, не є такою, яку я бачу на разі для себе ключовою чи важливою, все ж мені завжди цікаво дізнаватись, як перестати бачити магію в компромісах і почати більше розуміти, як добиватись бажаних для себе результатів, в тому числі завдяки переговорам.

Переглянути усі мої цитати з книги на Goodreads: https://www.goodreads.com/notes/29233865-never-split-the-difference/12882767-olena-sovyn

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.