Правила прибуткових стартапів. Як рости та заробляти гроші. Верн Харніш

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Книги бувають різні. Деякі дочитуються, і ставляться на поличку, інші перечитуються по декілька разів (цьому вони завдячують своєму хорошому стилю). Інколи я читаю книгу, і часто навіть недочитавши до кінця рекомендую комусь із друзів, оскільки майже на 100% переконана, що вона його зацікавить. І у всій цій ієрархії є один дуже особливий для мене вид книг – книги, які хочеться дарувати майже усім без перебору. Книга “Правила прибуткових стартапів” саме така.  До цього хотілось подарувати так сильно лиш ще одну книгу – “Теплі історії до кави” Надійки Гербіш, але то вже зовсім з інших причин 🙂

Що ж викликало в мене такі позитивні емоції? Конструктивність, послідовність, цілеспрямованість, чіткість – саме усіми цими якостями просякнута книга. До того, як мені перший раз довелось зіткнутись із бізнесом, я інколи не могла зрозуміти до кінця навіщо стільки всього говорити про комунікацію, мотивацію, лідерські якості. Адже робота, вона на те й є робота. В тебе є чітка ціль, в залежності від посади ти або придумуєш засоби для її досягнення, або втілюєш в життя ці засоби. Все. Крапка. Що тут складного? 🙂

Книга приблизно і написана саме про це – як чітко поставити ціль, просто і зрозуміло донести її до працівників та замотивувати прямими факторами, без будь-яких додаткових печеньок. Читаючи її, я черговий раз усвідомила наскільки важливо мати просту і чітку місію та цінності, які були б відомі всім в компанії. Повна мотивуючих цитат та дуже чітких думок, на кшталт:

” У вас немає справжньої стратегії, якщо вона не відповідає двом умовам: по-перше, те, що ви запланували, справді важливе для ваших теперішніх та потенційних клієнтів, і, по-друге, ці плани допоможуть вам виділитись на фоні ваших конкурентів”

“Принципи управління компанією:
1) встановіть декілька правил
2) постійно повторяйте ці правила
3) дійте згідно цих правил”

і т. д.

Мені чомусь пригадався Тоні Шей із своєю знаменитою компанією Zappos, і хоча в книзі вона не згадується, але більшість принципів та ідей управління дуже гарно в ній втілені.

Під час та після прочитання цю книгу чесно кажучи хотілось дарувати майже всім і усюди, тому що дуже часто доводилось стикатись з тим, що працівники роблять хз що, бо взагалі ніхто не знає що потрібно робити  і для чого. При цьому в працівника немає розуміння що від нього хочуть, і що ще гірше керівництво не знає, що очікувати, бо банально не ставить цілей перед цією людиною.

І хоча в нас слово стартап часто пов’язують виключно з інтернет-бізнесом, книга насправді для всіх і про всіх підприємців, які хочуть почати свій будь-який бізнес чітко і цілеспрямовано, міняючи при цьому світ на краще 🙂  Дуже рекомендувала б почитати усім, хто стоїть біля керівник ланок будь-якого бізнесу в незалежності від його віку.

1%

От партнера российского издания

 

Последний раз вы открывали книгу 2 минуты назад

У вас нет настоящей стратегии, если она не соответствует двум условиям: во-первых, то, что вы запланировали, действительно важно для ваших нынешних и потенциальных клиентов, и, во-вторых, эти планы помогут вам выделиться на фоне ваших конкурентов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.