Розвинь лідера в собі. Джон Максвелл

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Розвинь лідера в собі

Чомусь, незважаючи ні на що, у нас досі вважається, що читати бізнес-книги – це марнування часу. Адже все, що в них написано ми насправді знаємо, просто не досягаємо, бо нічого не робимо в цю сторону.  Ще більш соромно в нашому суспільстві відкрито хотіти влади та лідерства. Адже лідерства хочуть всі, тому що із низу здається, що коли ти на вершині, то і заробляєш значно більше і робота або цікавіша, або її набагато менше. Чи можливо я помиляюсь?

Загалом, коли я читала перші 60 сторінок цієї книги, то сама перед собою виправдовувалась, що в мене абсолютно немає амбіцій, аби в якійсь із тімок, в яких зараз працюю, захоплювати лідерство. Виправдовувалась-виправдовувалась, а потім заспокоїлась та почала просто читати в своє задоволення.

Вкотре переконалась, що побутуюча думка, що лідерам живеться набагато простіше – помилкове. Лідер – це насамперед високий рівень самодисципліни та вміння приймати рішення. Правильні чи не правильні рішення, а остаточні.

Якось так воно в часі переплелось і тематично також, що саме в час прочитання цієї книги я разом з Оллі Перехрест дивилась в поїзді цікаве TED відео. В ньому один із жителів Китаю розповідав, яким чином в їхній країні відбувається розподіл влади. І це був дуже правильний TED-виступ. Я на всі 100% переконана, що правильний TED-виступ, це не той, який розповідає глядачам про те, що жаба може жити в своєму болоті, але вона також може стрибати. Для мене правильний TED-виступ, це той, який здатен хоча б на 1% переконати вас, що прийняті раніше для себе стандарти суспільства насправді можливо не настільки правильні. Ось ми для прикладу вважаємо, що демократія – це єдина система, за якої країні справді живеться краще. Цей TED-виступ похитнув таке моє переконання. І достатньо з нього було навіть однієї фрази: ми часто говоримо про те, чи влада легітимна чи ні, але як же бути з професіоналізмом. Якщо ви не бачили цього відео, пропоную вам його переглянути.

І справді, особливо в нашій країні ми часто говоримо чи відбулись вибори без прецедентів, чи справді біля влади ті, кого ми вибирали. Ми інколи віримо в передвиборчі програми, і часто потім домагаємось їх виконання. Але як рідко ми говоримо про професіоналізм людей, які приходять на свої робочі місця аби приймати закони та рішення, які разюче можуть змінити долю країни. Нашій країні бракує не політиків, нашій країні бракує професіоналів. Людей, які вміло розвивали бізнес, втілювали в життя некомерційні проекти державних масштабів. Якщо я б хотіла відхилитись від теми, то ще б додала, що для мене ідеальний політик, тепер вже, це професіонал вищої проби із непідробним бажанням служити суспільству.

Але давайте повернемось до книги. Хоча, в принципі, ми від її головної суті і не дуже віддалялись. Я лишилась дуже задоволена тим, що витратила трохи часу на цю книгу. Вона про вартісні речі. Про самодисципліну, вміння вкладати свій час в людей та пріоритезувати свої завдання. І що найголовніше, вона вчить не тільки того, як бути лідером для інших людей, а й як бути лідером для самого себе.  І це я вважаю найбільш в ній цінним.

P.S. Окрема подяка Надійці Гербіш за переклад її на українську мову.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.