Секрети презентації – Олексій Каптерев

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Книга потрапила до мене майже випадково. На TEDxOdessa Олексій Каптерев в одній із перерв вирішив розіграти цю книгу серед присутніх. Чесно кажучи, я і тоді погано зрозуміла суть конкурсу, а тепер вже зовсім не пригадую. Але сталось так, що я тоді перемогла та виграла приз. Не останню, а  може й основну роль в цьому зіграла @YulliCO.

Так я стала власницею цієї книги, та ще й з автографом.

Я вже не раз нарікала в себе тут в блозі, що, на жаль, російські автори ще не навчились до кінця писати. Що ж ця книга – більш, а ніж виняток. І ключову роль тут не зіграла мова, якою вона була створена (хоча може і орієнтація на іншу ЦА мала свій вплив), а високий рівень ерудованості та досвіду автора.

На мою скромну думку, книга належить до категорії “маст рід” для всіх, хто за змістом своєї роботи повинен робити публічні презентації. Коротко і дуже зрозуміло викладено найосновніший базис публічних виступів, та підготовки слайдів. Повірте мені, після цієї книги ви вже ніколи не зможете дивитись на виступи так. як дивились до цього. Ні, це зовсім не означає, що ви одразу ж почнете створювати щось надзвичайне. Але оця магія впливу, яка раніше була просто явищем і доволі не зрозумілим, одразу стане чіткою.

І мабуть не варто жаліти, б розуміти чому один спікер вас тішить, а інший заставляє бавитись в “Angry Birds” на мобільнику – це набагато крутіше по відчуттях. Починаєш помічати помилки у виступах і вчитись на них, дивитись як реагує різна аудиторія на різні прийоми у виступі. Загалом – життя стає цікавішим.

Чим мені найбільше сподобалась ця книга? Мабуть своєю комплексністю. Вона не велика, але не розповідає тільки про слайди, чи тільки про те, як розповідати історії. Про все разом – дуже коротко, чітко та натхненно.

В книзі можна зустріти масу прикладів із спічів із центрального TED, вони там розібрані по поличкам, показано деякі їхні родзинки. Для мене, як для організатора локальної TEDx події, це також було дуже цінним. А ще й факт, що багато помилок Олексій розбирає на прикладах класичних презентацій для наших наукових та бізнесових установ – ще один великий плюс.

Книга однозначно варта прочитання. Особливо, якщо ви “чайник”  у виступах, а вам потрібно або хочеться виступати самому, або ж готувати спікерів до публічних подій. Оцінка 10 з 10.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.