Сьогодні Ігор Стефурак (він же @druh_opryshok) опублікував переклад в себе на блозі досить цікавої статті з назвою “Слова”. Прочитайте, він вам не обов’язково має сподобатись та прочитати його цікаво.
Нічого не нове в цьому світі, і хоча форма у якій подана ця ідея досить цікава та візуально приваблива, та саму ідею вже років 5 тому дуже активно пропагував SmashingMagazine. Тоді вона звучала трішки менш розмито, і висловлювалась фразою: “Перестаньте писати в дизайнах ‘lorem ipsum’, контент має значення”.
Йдучи додому я продовжувала думати про цей текст. І вирішила, що я все ж таки не погоджусь із ним (в нас же ж демократія – мені можна 🙂 ). Коли ми говоримо про письменників, то справді текст в їхній справі є найважливішою частиною. Адже первинне прагнення письменника – це самовиразитись (Оля Перехрест поправ мене якщо я помиляюсь). Та коли ми говоримо про бізнес продукт, інтернет-магазин чи мобільний додаток, чи є первинним бажанням його творця (надалі бізнесмен) самовираження? Мені здається ні. Бізнесмени різні, хтось має неймовірне бажання творити, хтось хоче таким чином закрити свої соціальні потреби. І хоча є певний відсоток бізнесменів (спеціально уникаю тут слів невеликий-великий), для яких все-таки їхній продукт є результатом прагнення самовиразитись, та чи є в цьому випадку саме слова тим інструментом, в якому вони будуть вбачати самовираження? Я думаю ні. Для бізнесмена самовираження буде в особливій бізнес-логіці процесів, чи в особливому способі взаємодії із користувачами і так далі. І це нормально. Чому так?
Ставлячи в центр бізнесового продукту слова і тексти, я думаю, маємо всі шанси не уникнути помилки атрибуції в їх сприйнятті. Мені здається, ми не завжди пам’ятаємо, що всі читають навіть один і той самий текст по-різному, і не тільки тому що володіють різним життєвим досвідом, а й тому що просто читають його в різних життєвих ситуаціях. Якби справді слова були такою важливою частиною інтернет продукту, то чи існував би А/Б тестинг, де творець нехтує своїм первинним вибором? (хоча це теж двоякий аргумент). Чи існували б методи побудови портрету користувача? При цьому, я вважаю (виключно особиста думка), що якщо виключити культурні відмінності, то візуальні елементи сприймаються людьми більш однорідно та однотипно.
Як маленький підсумок. Слова важливі, та ще важливіші люди, для яких вони написані чи розказані. В закордонні є багато прикладів, де люди заробляють в інтернеті досить норм гроші послуговуючись тільки словом, тільки своїми історіями. Та я запрошую вас придивитись уважніше, і чи в цих історіях все є історіями чи щось таки є створеним саме для вас, із врахуванням того, що ви це будете читати, можливо навіть із невеличким компромісом творця, тому що йому теж потрібно заробити трішки грошенят. Слова важливі, та ще важливіші люди.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.