Невеличка і дуже вузькоспеціалізована книжечка про софтверні компанії. Загалом, якщо ви рекрутер, або що більш ймовірно – ваша дружина рекрутер, то говорити хто такий Джоель взагалі немає змісту.
Книга цікава, відчувається, що написана програмістом, бо більше потік думок, але доволі конструктивний. Абсолютно погоджуюсь з автором, що до бізнес-моделі – найкращі умови -найкращі програмісти – більше прибутку. Людина отримуючи комфортні умови праці набагато менше піклується про те, щоб отримувати високу зарплату. Адже і так значну частину часу проводить вона на своєму робочому місці, і там занчно в більші мірі відчуває рівень опіки роботодавцем.
І не кажіть мені, що то хардкор працювати у хіпівських умовах і так далі. Мені колись “пощастило” кілька зимових сезонів працювати майже не в опалюваному приміщені. Мотивація падає взагалі майже до нуля.
Дуже мене потішив розділ, у якому було описано процес інтерв’ю. Джоель вказав три задачі на написання коду, які він дає всім на співбесідах. Потішило, що дві з них навіть я могла розв’язати без проблем. Правда звісно це не показник, адже важливіше наскільки швидко мені вдалось написати це кодом.
Книга точно не належить до видань типу – як зробити, як провести чи як вибрати. Швидше це роздуми та ідеї, людини, яка досягла значного успіху в побудові софтверних компанії, та підбору персоналу для неї і навіть сам для себе намагається розкрити в чому ж тут секрет.
Рекомендую книгу всім, кому не байдуже розуміння організації кращої командної роботи, організації процесу відбору талантів та їх функціонування.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.