TEDxUzhgorod “Рух вперед: люди і технології”

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Фото: Олега Григорьева

Наприкінці листопада у славному місті Ужгород вперше відбулась TEDx-подія. І хоча я знаю організаторів доволі давно, але все ж їм вдалось приємно мене здивувати.

Мені завжди здавалось, що в міру розвитку науки в нашій країні, всім українським TEDx подіям завжди трохи бракувало технічних доповідей. В принципі, це і зрозуміло, назвати ситуацію з наукою у нас в країні складною, це як нічого не сказати. І справа тут не у фінансуванні, у нас просто навіть не розвивається культура отримання наукових грантів в державних установах. А ще чомусь вважається, що наука, це завжди має бути складно і не зрозуміло. І це для мене насправді загадка. Адже більшість інновацій створюється для того, аби вирішувати звичайні побутові чи промислові людські потреби.

І що ж в цьому плані TEDxUzhgorod приємно потішили доповідями Петра Бобонича, Ігора Сусяка та Юрія Резвого. Виступ останнього взагалі, на мою думку, одна з кращих TEDx доповідей, яка звучала в Україні. Проте організатори на цьому не зупинились – наступні доповідачі піднімали питання самогубства, достовірності інформації та вивісок в містах, розповідали про те, до чого ще поки не дійшли руки в інших організаторів.

Спікером, який безумовно підкорив моє серце був Олег Григорьев. Це була незабутня доповідь в стилі “тут і зараз”. Олег працює фотографом, і саме про кілька проектів, які він здійснював він і розповідав. Чому я називаю цю доповідь – “тут і зараз”? Я майже певна, що ви не зможете відчути цього переглядаючи відео з події. Це не був спікер в стилі “Вау!”, і він не розповідав нічого надзвичайного. Але все від тембру голосу до освітлення в кімнаті на той час творили свою неповторну атмосферу, і розповідали одну історію. Мене дуже зачепили історії, які розповідав Олег. @mrpetruccio після події говорив, що нам можливо просто жаль було тих людей, які були на фотографіях Олега. Я тоді не знаходила потрібних слів. Але тепер зрозуміла. Мене насправді зачепила глибина життя, глибина розповіді та почуттів, якими ділилась зі мною цілком стороння людина. В час коли ниєш про свої емоції та програші в твіттер, а завершенням подорожі неодмінно має стати викладення фото у Facebook, в історіях Олега було стільки справжності та стільки болю і спроб зрозуміти  насправді.

Мені часто щастить спілкуватись із людьми, які мріють провести TEDx в своєму місті чи своїй компанії. І це мабуть одне із найбільших щасть, яке в мене є 🙂 Але часто цим людям складно наважитись, наважитись почати. Адже ніхто не дає ніяких гарантій, що тобі вдасться знайти хороших доповідачів, гарно їх підготувати, що спільноті твого міста справді буде цікава така подія, і що врешті-решт знайдеться кілька компаній у твоєму місті чи регіоні, які саме в спонсорській підтримці такого заходу зможуть виразити базові цінності своєї компанії. Проте я завжди була переконана, що для того аби подія TEDx була подією в стилі TEDx достатньо самого ентузіазму та багато-багато роботи. Якщо глянути, як проводять такі події в деяких африканських країнах, то там достатньо поставити табличку TEDx, та знайти людей, яким справді є що сказати, які справді можуть надихнути.

І тут я б зняла капелюха, якби він у мене був, перед командою TEDxUzhgorod. Адже не зважаючи на певні невдачі та відсутність будь-яких спонсорів – вони провели чудову подію, яка зібрала повнісінький зал людей та зарядила усіх натхненням. Ваша впертість та наполегливість – чудове джерело натхнення для майбутніх організаторів TEDx і в інших містах України!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.