Ціль. Процес безперервного вдосконалення. Еліягу Голдратт

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Ціль. Процес безперервного вдосконаленняЦя книга потрапила у мій список “to-read” через те, що її колись читала Ангеліна, а її смак в книгах мені цікавий.

Переді мною відкрив свої сторінки черговий бізнес-роман. Цей жанр я люблю, хоча і читала таких книг дуже не багато. Автор через життя одного директора заводу постарався продемонструвати в дії “теорію обмежень”, яку його компанія в цей час намагалась популяризувати. Загалом враження від книги дуже не однозначні. З однієї сторони модель, яку представив автор цікава і принесла наскільки я зрозуміла із  після слова великі зміни в просилову діяльність США. З іншої сторон, десь останню 1/5 книги мені так здається автор написав сам не знає про що. Цій частині бракує чіткості структури та близькості до життя. Більшість інформації, яка в ній є надто теоретизована як для книги, яка претендує на те аби бути в жанрі бізнес-роману.

Десь на 64% книги (особливості читання з читалки, а не паперового варіанту 🙂 ) автор спробував дати головному героєві шанс застосувтаи отриманний досвід на виробництві в переосмисленному варіанті до особистого життя. Тут я очікувала, що далі в книзі послідує якесь розуміння-узагальнення загального принципу ТО (теорії обмежень), яке б могло бути застосовне не тільки для складних виробничих процесів, а й загалом до будь-чого де працює команда. На жаль, автор не довзолив цього зробити головному героєві (і так я вірю, що головні герої книг можуть жити своїм життям, талант автора почути героїв та дозволити їм діяти згідно свого характеру – в книзі “Пташка за пташкою” можна прочитати про це більше).

Цікава історія створення самої книги, яку автор розмістив на кінці свого творіння (принаймні у виданні, яке потрапило мені до рук). Його компанія створювала програмне забзепечення, яке дозволяло вводити в дію на заводах модель з врахуванням ТО. Програмне забезпечення продавалась досить погано, і тому автор вирішив написати книгу, аби більше популяризувати його. Вийшло трішки не так. Книга стала популярнішою за програмне забезпечення, хоча спочатку її відмовилось видавати близько 20 видавців (ще один приклад, що треба ніколи не здаватись, якщо хочеш втілити свою мрію в життя).

Рекомендувати книгу важко, оскільки вона досить специфічна. Краще почитайте щось інше )

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.