Уолтер Айзексон: Стів Джобс, біографія

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Є книги, до яких мене тягне на підсвідомому рівні. Можливо і шум, який здійнявся навколо українського перекладу також додав свого. Але відколи книга потрапила мені до рук, я ні секунди не пожаліла. Загалом останнім часом все рідше намагаюсь купляти паперові книги, бо місце на поличках не безмежне, та і природу треба трохи берегти 🙂

Чи сподобалась мені книга? Безумовно. І не тільки тим що саме в ній написано, а й те як це написано. Що далі поринала в розповідь про цю незвичну людину, якою був Стів, то більше дивувалась автору книги, який так уміло поскладав розкидані пазли цієї особистості. закохалась в сам стиль в якому вона написана. Щось настільки ж розкішне мабуть не читала з часів, коли перечитала все що було доступне Толкієна. Окреме спасибі тут хочеться сказати і Надії Гербіш, яка рівнем свого перекладу не зукраїнізувала його стилю.

Чи дізналась я щось нове для себе з книги? Безумовно. Поза тим, що до цього прискіпливо ніколи не слідкувала за Стівом та яблуком, то виявила для себе причетність цієї людини до Pixar, про що чесно ніколи раніше не здогадувалась. Фактів, нових для мене було безліч – звідки взялась назва компанії, звідки пішов перфекціонізм Стіва, та й врешті решт сам факт, того що він був усиновлений був для мене новим.

Але насправді не цим ця книга стала найбільш цінною для мене. Коли слідкуєш ось так за історією яскравих особистостей в них насамперед багато чому можна навчитись. Не люблю книг на кшталт: “Як зробити незабутню презентацію”, бо це зазвичай набір гумових слів та речень. Водночас з книг, які розповідають реальні історії (особливо, якщо вони написані талановитими людьми) можна навчитись набагато більше. І не тільки як чинити/творити в якомусь конкретному випадку в конкретній галузі. Такі люди надихають думати, творити на рівні мислення, коли застосовуючи їх базові принципи інтерпретуєш їх до інших уже своїх випадків.

Якщо Ви ще не читали книги, та збираєтесь дуже рекомендам звернути увагу, як розвивались вміння Стіва творити справжню команду навколо себе. Лиш після прочитання, у мене зникли сумніви, що до того, що яблуко і далі буде надзвичайним та творцем моди в ІТ. Здається навіть, що Стів частково так зміг увійти в вічність створивши неймовірну команду гурманів комп’ютерної техніки.

Нам усім (мабуть узагальнюю про людей, які крутяться в B2P) би в душі хотілось вгадувати майбутні тенденції, творити їх. Інколи під час прочитання книги, мені здавалось, що однією з причин чому зі Стівом було важко працювати, була його здатність вгадувати тенденції. Але зі своєю особливістю. Він вгадував, не тенденції наступного покоління, а вже того що прийде вже й після нього 🙂

Історії успіху людей завжди захоплюють. Біографія Стіва, не про це, вона не про успіх. Вона не про генія чи талановитого бізнесмена. Для мене ця книга про людину, яка жодного дня не боялась бути собою, ризикувати та реалізовувати себе, свій потенціал, смак, навики, бачення. Про Дон Кіхота ІТ та маркетингової сфери.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.