Я чую вас наскрізь. Ефективна техніка переговорів. Марк Гоулстон

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Я чую вас наскрізьВід того, що я почала читати бізнес-книги десь приблизно два чи три роки тому я не почала до них ставитись менш скептично. І цю книгу просто завантажила собі на читалку разом ще із 30 іншими книгами не покладаючи на неї надмірних зусиль.

Але останнім часом щось так все почало частіше складатись в особистому житті, що я почала задумуватись, а чи вмію я по-справжньому слухати, чи досі я така впевнена у своїх вміннях вирішувати конфліктні ситуації. Подивившись на ситуацію як прагматик подумала, що вартувало би щось почитати на цю тему.

Якщо в загальному – книга мені дуже і дуже сподобалась. Конструктивна, чітка, структурована, все круто проілюстровано прикладами з життя. І головне – під час прочитання книги із середини було відчутне розуміння того про що написано. Описані ситуації мали аналоги в моєму житті. Але я звісно геть не завжди чинила так мудро як було написано в книзі. Хоча на своє щастя два чи три прийоми (із дванадцяти описаних) я таки застосовувала в житті не раз.

Чомусь мені згадувались і відому слова Джека Уелча: “Не обманюй себе, все є так як є насправді”. Люблю ці слова, бо не раз мені здається, що своїми вчинками та своїми словами ми часто ховаємо страх, що хтось в світі виявить те, якими ми є насправді, і не прийме нас такими, не оцінить нас такими, не любитиме такими. Просто нас насправді ніхто і ніколи намірено не вчив вирішувати конфліктні ситуації. Якщо поталанило з батьками або лідерами, то ви могли навчитись вирішувати ситуації методом аналогії від них. Але насправді ж ніхто цього намірено ніколи не робив. І саме це мене здивувало.

А ще вкотре чомусь згадалась наша вища освіта. Чому нас не вчать в університетах як ефективно працювати  в командах, не вчать основ лідерства, стратегії втілення проектів та ефективних методів вирішення конфліктів? Так-так, я знаю. Я мрійницю – хочу від системи освіти не зрозуміло чого. Але якщо серйо – скільки годин часу в університетів було потрачено на вивчення абсолютно не потрібної інформації, а цей час можна було витратити на розвиток таких корисних навиків. От для прикладу ми в університеті вивчали латинську мову (жодного разу мені так і не знадобилась), культурологію (вів колишній КГБіст – зміст курсу дял мене досі загадка), основи економічної теорії (простий як двері курс, який не мав жодного стосунку до практичного життя). Сумно мені з того, що ВУЗи скочують все більше до освіти заради самого процесу не запитуючи себе наскільки ефективні знання вони дають студентам. Як бачите наболіле.

Але якщо вернутись до самої книги. Знаєте з нею майже такий же парадокс, як і з книгою Алана Піза “Мова жестів”. Читаючи книгу здається, що опісля неї весь світ тепер буде як відкрита книга. Але насправді більшість всього швидко забувається, а трактувати жестикуляцію постійно вимагає великої спостережливості, проникливості та уважності. В книзі “Я чую вас наскрізь” більшість технік та принципів справді дієвих, але ! ) Коли наступає конфліктна ситуація про їх існування варто не забути, не закинути на задній план під дією емоційного навантаження.

Після прочитання книги лишається дуже приємний післясмак. Насамперед, це одна з дуже небагатьох книг, як ухочеться перечитати, аби краще запам’ятати описані методики та принципи. Окрім того приходить якесь таке відчуття, що насправді чинити мудро досить просто, просто варто пам’ятати, хто ти насправді. Але звісно це так тільки поки що, у врівноваженому стані ) А дієвість книжки покажеться точно в іншому стані.

Рекомендую всім. Однозначно одна із наймудріших книг, які я читала в житті.

P.S. До речі, в книзі можна знайти навіть технології як вести переговори з терористами та людьми, які прямо зараз на вас націлили пістолет. Корисні знання, які навряд чи просто знайти. Тобто як корисні? ) В такій країні як наша ти ніколи не знаєш, що може бути корисним завтра )

P.P.S. І знаєте ще що? Я скучила за колишнім МИФом, за самою ідеєю, коли це не було 100500 різних книг в рік, а було видавництво, яке публікувало лише найкращі і найбільш ефективні книги.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.