Як купити квитки на поїзд

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Найчастіше по Україні я переміщаюсь за допомогою поїздів, а тому купляю квитки досить часто. І буває в житті по-різному, то подорож планується ледь не за місяць, а то вже сьогодні ввечері треба кудись виїжджати. Хоча існує кілька не зовсім легальних способів, як добратись, коли квитків немає в касі (гроші провіднику, або своя тітонька в певній касі), насправді квитки майже завжди є можливість купити легально. Навіть у тих випадках, коли їх на перший погляд немає.

Коротка інструкція “Як купити квитки на поїзд”

  1. Купувати квитки необхідно через сервіси онлайн-продажу квитків на УЗ. Найзручніші з них – це http://booking.uz.gov.ua/, http://e-kvytok.kiev.ua/. Є й інші, які менш зручні – http://www.e-kvytok.org.ua/, http://www.e-kvytok.com.ua/wps/portal та інші, які часто також падають, або в них щось не спрацьовує. Якщо ви користуєтесь Приват24, то через нього можна також здійснювати купівлю квитків на поїзд в онлайні, але комісія там значно вища, а ніж при купівлі через сайти. Зазвичай, комісія при купівлі через сайти складає 7 грн. Також через ці сайти можна забронювати квиток. Вартість послуги – 17 грн, може бути вигідним для студентів, адже купити студентський квиток через сайт на разі не можливо. Комісія Приват24  рахується у відсотках від вартості квитка і складає середньостатистично біля 20 грн. Якщо ви щасливий власник iPhone або iPad, то можете скористатись додаток Bilet Cafe, який буде також здійснювати автоматичний скринінг на наявність білетів у вибраному напрямку що 20 хвилин.
  2. Для оплати квитків в онлайні достатньо мати карточку (Visa, MasterCard, VisaElectron), яка розблокована для оплати через Інтернет. Якщо у вас виникають непорозуміння під час оплати квитка – зверніться на гарячу лінію свого банку, вони вам обов’язково допоможуть.
  3. А тепер перейдемо безпосередньо до купівлі квитка. Отож, що робити, якщо квитків за заданим напрямом не виявилось?
  • пошукайте квиток на одну станцію далі, аніж вам необхідно. Для прикладу, якщо вам необхідно добратись із Києва до Львова, а квитків немає, пошукайте квитки за напрямами “Київ-Стрий” або “Київ -Трускавець”. Ці поїзди їдуть через Львів і зупиняються в ньому, тому ви зможете добратись туди куди вам необхідно.
  • квитки можна “зловити” протягом декількох днів. Достатньо недавно (до півроку) УЗ змінила продаж квитків. Тепер до потяга додають ще один вагон, після того, як всі або більшість квитків, які були на нього доступні були розкуплені. Тому якщо зараз квитків немає в наявності, то досить імовірно, що вони з’являться протягом 2-3 днів. Слідкуйте уважно за сайтом. Цілком достатньо туди заглядати раз в 4-5 годин. + до цього, квитки достатньо часто здають, і такі квитки також можна “зловити”.
  • купити квитки за 24 години до відправлення поїзду із кінцевої станції. За 24 години до відправлення поїзду з кінцевої станції знімаються певні види обов’язкової броні із місць в вагонах (обов’язкова бронь для міліції, працівників УЗ чи щось таке), тому саме в цей момент з’являється ймовірність купити квитки на потяг. Зверніть увагу! За 24 години не від прибуття на вашу станцію та відправлення з неї, а саме від часу відправлення з кінцевої станції. Тобто, якщо ви плануєте потрапити на потяг “Івано-Франківськ – Київ”, і сідаєте наприклад в Тернополі, то необхідно орієнтуватись на час відправлення з Івано-Франківська.

Куплений онлайн-квиток слід роздрукувати (або просто переписати код) і обміняти його в касі на вокзалі. Зазвичай, на це необхідно не більше 5 хвилин, і цілком зручно це зробити одразу перед відправленням поїзда, або коли випадково опинитесь біля кас перед поїздкою.

Бажаю Вам приємних подорожей!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.