Як ніколи не помилятися. Сила математичного мислення. Джордан Елленберґ

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Як ніколи не помилятися. Сила математичного мислення

Назва цієї книги мене заінтригувала, щойно я її побачила, але не перше речення в назві, а слово “математичного”. Не часто видаються нон-фікшн книги в Україні (останнім часом все частіше і це дуже добре), та ще рідше їх видають не на бізнес тематику. Тому якщо вже книгу видали українською, то вона не може бути повним дном і геть не цікавою (ага, от ви тепер і знаєте один із моїх критеріїв добору книги для читання). Покупка виявилась досить спонтанною в мій останній день в Україні, і це був дуже яскравий для мене особисто випадок, коли обкладинка продає. В англомовного варіанту цієї книги дуже стандартна і ні про що обкладинка, а в українського видання вона якась така приваблива і цікава, що мені аж захотілось цю книгу, особливо після того, як я дізналась, що Рос її собі придбав, а в нього смак в книгах дуже добрий.

У нас правда був сімейний жарт про цю книгу:

Загалом більшість вражень від книги залишилось позитивних. Після прочитання першої частини взагалі були враження – вау, яка крута книга, та по закінченню знову було враження, що впринципі книгу можна було скоротити десь в 1,5 рази і багато вона від цього не втратила. Мені ще дуже цікаво було як воно читати таку книгу, коли справді математикою не дуже то і цікавився/цікавилась протягом життя. Адже деякі інформаційні завороти не те, щоб були складні в суті по розумінню (тому що кожна людина може зрозуміти будь-що якщо їй добре пояснити), але стиль пояснення, на мій погляд, був не дуже мега-доступний.  Хоча я можливо я просто порівнювала цю книгу мимоволі із “Grokking. Algorithms. An illustrated guide for programmers and other curious people” , а в ній поясненна настільки в доступному стилі, що їх може зрозуміти будь-хто.

І так в кінцевому підсумку книга виявиться таки зовсім не про математику 😉 (не спойлер чесно), а більше про те, як по-різному можна підходити до того, що можна побачити за числами, рівняннями, аксіомами та “геніальними” математичними відкриттями. Вона надихає/заставляє (це вже кого як 🙂 ) думати насамеперед, коли чуєш “факти”, в яких намагаються оперувати цифрами. Розкриває слабкі і сильні сторони виборчих систем з точки зору статистики, вчить вигравати в лотереї і … та ще багато чого – почитаєте.

Раджу якщо ви читали книги Асі Казанцевої і вони вам сподобались, раджу якщо вам цікаво усвідомлено сприймати новини, що містять статистичні дані, раджу, якщо хочете стати трішки розумінішими (ой 🙂 ), і я впевнена, що ця книга може відкрити для когось математику із зовсім нової і більш захоплюючої сторони.

Придбати книгу можна тут (на правах не реклами, я просто люблю це видавництво): http://nashformat.ua/catalog/knygy/biznes_1/kniga_yak_nikoli_ne_pomilyatisya_sila_matematichnogo_mislennya_dzhordan_ellenberg/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.