Як знайти квартиру в Києві?

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Проживши деякий час в Києві ми вирішили зайнятись зміною житла. Причин для цього було декілька, але основна з них – мені так видавалось, що ми трохи переплачуємо за житло.  Серед інших причин – це надзвичайно шумні сусіди, відсутність умивальника, старенький холодильник, старенька підлога, стаернькі меблі та якесь геть не розумне загальне планування.

До цього я ніколи не займалась пошуком житла, бо переважну більшість часу жила з батьками у Львові. Одна із основних мрій, яка була, це, звісно, зняти квартиру без посередника. У Львові за послуги ріелтора при оренді квартири необхідно оплатити вартість місячної оренди квартири, яку ви оберете. В Києві ситуація трохи інакша – необхідно оплатити всього лиш половину вартості оренди квартири за один місяць. Але оскільки вартість оренди приблизно в два рази вища порівняно зі Львовом, то виходять фактично ті самі гроші.

Спочатку ми досить пасивно переглядали сайт fn.ua, оскільки наші знайомі знайшли там контакти квартири від прямих власників доволі непоганого житла. Навіть пробували дещо дивитись, але потрапляли тільки на ріелторів, та і квартири були здебільшого не дуже варті уваги. Першу ж квартиру, яку ми подивились, ми ледь і не взяли, оскільки вона була кращою, за ту, де ми жили. Але потім опамятались, і згадали, що ми насправді шукаємо.

Пробували шукати квартиру і через соціальні мережі. В Facebook є досить відома група, яка допомагає зняти житло без посередників, – Kyiv Rent. Однак в ній найчастіше зявляються оголошення про здачу кімнат (коли хтось шукає для себе руммейта), а ось з квартирами там зовсім не густо. За весь час наших пошуків там була лиш одна пропозиція, яка знаходилась на потрібній нам гілці метро.

Ради експерименту пробувала я також шукати квартиру через твіттер, написавши дуже коротке оголошення, в якому б вмістилось все, що нам потрібне. Результат – 51 ретвіт та жодної пропозиції квартири. Висновок – в нашому випадку таке зовсім не ефективно.

Була ще ідея зробити, як це тепер модно інфографіку, про те, що саме ми шукаємо, та поширити через Facebook. Я навіть почала її малювати в ілюстарторі, але з різних причин ми так і не втілили цей задум в життя.

Через деякий час ми зрозуміли, що один із найбільших потоків інформації про нові квартири є на http://kiev.ko.slando.ua/. До того ж, там є можливість відокремити оголошення, які подаються ріелторами від оголошень, які публікуються власниками квартир (принаймні фізично воно так виглядає).

Перша наша спроба зв’язатись із власником напряму завдяки оголошенням на Сландо не принесла позитивних результатів. Оголошення вивісили близько 12 дня, ми домовились зустрітись на 6 вечора та подивитись квартиру. Судячи з того, що хазяйка не брала трубки ввечері, а оголошення на другий же день счезло, можна щобити припущення, що квартиру здали. За 6 годин. І тут я потрохи починаю розуміти, що таке Київ і в якому темпі тут треба приймати рішення.

Потім пробували ще різні оголошення і з fn.ua, і з slando.ua, але жодне з них не принесло позитивного результату. В якийсь момент ми взагалі вирішили забути про основні практичні критерії, за якими шукали, і вибрали собі подивитись квартиру-студію (вона ще й позиціонувалась як VIP) в новобудові. В ній звісно не було того що нам було потрібно (можливість і місце поставити два робочі столи, ванна, окремий диван та ліжко). Але ця квартира виглядала шикарно, і ми на неї таки пішли дивитись. Ледь в неї і не заселились. Після того, як ми вже погодились її знімати, ріелтор чомусь вирішила підняти ціну на 200 грн. Гроші не такі вже й великі за київськими мірками вартості квартир, але сам факт був дуже не приємним.

За весь час пошуку квартири я здається передивилась всі можливі сайти пошуку житла в Києві. Робила я це не тільки ради розваги, а й тому, що часто на різних сайтах ріелтори вказують різну вартість оренди квартири. І таким чином можна знайти як дешевше зняти обране житло, при йьому контактуючи з ріелтором наголошувати, на якому сайті ви знайшли оголошення і яка там вказана вартість. Два найкорисніші сайти, які були в цьому пошуку – це агрегатори різних оголошень про оренду житла – http://www.lun.ua/ та http://realty.yandex.ua/.На них можна перевірити чи міститься оголошення про оренду цієї квартири ще на інших сайтах. На першому із них можна також перевірити чи поданий телефон – це телефон ріелтора.

 

В результаті найефективніше виявилось самим подати оголошення на Сландо з описом того, які ми маємо оічкування від квартири. Вишло щось приблизно ось таке:

Шукаємо сучасну 2-кім квартиру (м.Сирець, м.Дорогожичі)

Молода пара шукає 2кім квартиру в районі м. Дорогожичі – м. Сирець (до 10-15 хвилин пішки)

Шукаємо квартиру з:
– ванною
– меблі в хорошому стані
– працюючою духовкою
– сантехніка в нормальному стані
– пральна-машина автомат

Ідеальний варіант – шафа-купе, ліжко або розкладний диван в одній кіманті та диван або крісла в іншій кімнаті, сантехніка в хорошому стані, кухня-студіо із вбудованою технікою.

Пишіть-дзвоніть нам! Ми будемо раді знайти хорошу квартиру для проживання!

Оплата вчасно. Вечірок не влаштовуємо. Домашніх тварин та діток не маємо.”

Чому це виявилось найбільш ефективним?

В перший же день я отримала дзвінки десь від 10 ріелторів. Частина з них пропонувала варіанти, які ми вже бачили, або такі, які запропонували інші ріелтори в той же день до них. Але 3 ріелтори запропонували подивитись квартири, оголошення про здачу яких ще навіть ніде не висіло і ми були б першими, хто б їх побачив. Це, мабуть, і є головний секрет того, що вдалось таки найти житло. Дві з них були цілком в пристойному стані, одна з них повністю функціонально відповідала нашим вимогам. В неї ми в результаті і вселились.

Таким чином нам вдалось знайти житло, недалеко від метро, з хорошим ремонтом та меблями, нормальним с/в і при цьому вкластись в бюджет.

Немає нічого не можливого! 😉

Побіжні висновки, які я зробила для себе в ході пошуку житла в Києві:
1) Якщо ви шукаєте середньостатистичне житло, то більший вплив на його вартість матиме близькість до метро, а ніж ремонт та загальний стан квартири. Не раз нам пропонували дуже хороші квартири, але від яких було необхідно до метро доїжджати маршруткою. Здається саме по собі метро має дуже велике значення в житті киян.

2) Паталогічна любов ріелторів вивішувати не справжні фото квартир. Ми з коханим люди доволі інтровертивні та зайняті, і йти дивитись на кота в мішку нам ніколи не хотілось (за весь час пошуку квартири, так і не мали позитивного досвіду, коли дивились квартиру, попередньо не побачивши справжніх фото). Я, чесно кажучи, не розумію такої логіки. Для чого вивішувати не справжні фото? Адже люди все одно прийдуть побачать квартиру, і вона ж їм не сподобається і  вони її брати не будуть. Для чого даремно витрачати свій та їхній час?

3) Улюблена фраза ріелторів в Києві “За такі гроші, ви краще житло не знайдете”. Єдиний антидот – не вірте. Якщо у вас адекватні запити і ви готові на деякі компроміси – то обов’язково знайдете. У нашому випадку компромісом стало те, що маємо не кухню-студію, до найближчого магазину хвилин 10-15 пішки, маємо в одній із кімнат “стінку” (я їх н едуже люблю), та знову спимо на розкладному дивані, а не на ліжку. Але це все було для нас не надто критичним.

4) З ріелторами треба бути максимально точним, допитуватись, говорити дуже багато прямо – уточнювати вартість оренди, стан меблів, чи відповідають фото квартирі, які умови оплати і так далі. Не будьте скромними. Ви тільки даремно тоді потратите свій час.

5) Саме в Києві чомусь виявляють проблеми із самими банальними речами в квартирі. В них часто тільки душ замість ванни. Немає духовки. Надто багато меблів і т.д. Будьте уважні.

6) Якщо ви переїжджаєте в Київ із іншого міста будьте готовими до дуже високої вартості оренди житла в Києві. Дял мене особисто це був шок, хоча потрохи вже починаю звикати. До речі, різниця вартості оренди одно- та двокімнатної квартири в процентному співвідношенні до повної вартості оренди не така вже й велика. Тому задумайтесь ))

P.S. І порада для хлопців, яку б квартиру ви з дівчиною не вибрали, пам’ятайте все одно ви платитимите за житло.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.