Заняття з акценту. Виправити чи покращити?

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Ще як тільки я переїхала з України в Британію, мені чоловік одразу ж розповів, що тут є різні курси, в тому числі і курси з виправлення акценту, і що йому було б цікаво на них походити. Але довгий час це так і залишалось на рівні ідеї. Проте, минулого року компанія, в якій я працюю, дала мені фідбек, що вони хотіли б, щоб я попрацювала над своїм акцентом і готові були покрити пов’язані із цим витрати. В силу правил податкового законодавства, і того, що на юридичному рівні я працюю в компанії як контрактор, а не працівник, то насправді виходило б так, що ми б це відвідання курсів швидше співфінансували, тому для мене було досить важливо, щоб я морально сама була готова витратити на це кошти. 

Для мене найважливішим було знайти курси чи викладача, які були б максимально ефективні, і не тільки тому, що мені було б шкода витрачених коштів чи витраченого часу, мені найбільше було б шкода витраченої емоційної енергії на не ефективних викладачів, з якими якби я навіть довго працювала, нічого б не змінилось. Коли я відвідувала курси англійської в Україні, то в мене були декілька досить таки негативних досвідів, і їхнього повторення я точно не хотіла.

Отож після деяких роздумів, я вирішила, що буду таки обирати викладача, а не курси, насамперед з двох причин – в силу робочого графіку мені було б набагато зручніше займатись в першій половині дня, і по-друге мені не хотілось вчити якісь загальні теми в англійській вимові, а попрацювати над тим, що в мене виходило найгірше. На багатьої сайтах можна знайти, що різні вчителі, а ще частіше актори займаються наданням таких послуг, але я вирішила, що хочу займатись саме у викладача, який спеціалізується на вимові, а не навчає мови загалом. Після довгих пошуків, та переглядів десятків сайтів і відео викладачів на ютюбі я зупинила свій вибір на Люку (https://improveyouraccent.co.uk). І хоча після перегляду відео на його каналі в ютубі, я не була на 100% переконана, що я справді зможу чогось навчитись, але мене досить сильно підкупило бачення акценту, яке я впринципі поділяю – що акцент, це не щось таке, чого варто соромитись чи позбуватись, людині варто навчитись говорити іншою мовою так, щоб її розуміли. До речі, його ютуб канал https://www.youtube.com/channel/UC-hCDkqRIsHF0OqSJeJFzVw, де є кілька кумедних і водночас цікавих відео про причини різних акцентів з різних мов і про акцент головної героїні в серіалі “Корона”.

Отож я вирішила “play it safe”  і сходити на одне заняття для початку … і мені сподобалось. Виявилось в вимові навіть найскладніших англійських звуків немає ніякої містики. Опісля я відвідала ще 5 занять, і вирішила пожити із цими знаннями трохи.

Як виявилось для того, щоб навчитись правильно вимовляти слова/звуки і так далі є багато різних методик, я була вражена тим, як коли в мене щось не виходило сказати правильно, Люк завжди мав напоготові якийсь інший спосіб мене навчити. З одного з таких прийомів навіть народився наш сімейний анекдот опісля:

  Я: “А ти знав, що звук “u” в слові pull вимовляється як перша “о” в слові “молоко”?

Чоловік: “В слові “молоко” різні “о”?

Коротко про методи:

  • пояснення фізіологічно як мають бути розташовані різні частини роту (губи, язик, зуби і так далі), для того, щоб утворився той чи інший звук – пояснення на картинках, перед дзеркалом, на собі
  • аналогія з звуками з рідної мови (і хоча може тут ніхто не побачить нічого надзвичайного, але мені було так приємно, що Люк наводив аналоги з української мови, а не російської)
  • запис вимови тренувальних фраз і їх подальше прослуховування на рівні звуків
  • використання “reference word”, в яких добре вдається вимовити звук, при навчанні вимови його в інших місцях
  • і так далі

Важливо собі зразу вирішити, над яким саме акцентом ви будете працювати, тому що в вимові англійська британська, англійська австралійська, англійська американська і так далі відрізняються між собою (я б ще й сказала, що американська ще й по штатах теж так дуже відрізняється, як загалом і англійська якою говорять ірландці, і англійська якою говорять уельсці), тому добре одразу наперед знати, куди ви хочете рухатись.

Коли я вже почала ходити на заняття, мені співробітник, який теж якийсь час тому працював над вимовою, порадив подивитись ось цей ютуб канал – https://www.youtube.com/user/rachelsenglish. З тих відео, що я бачила там справді є багато корисного та ефективного. Якщо вам би самим хотілось би попрацювати над вимовою, але на даний час немає на це виділених коштів, то я дуже рекомендую заглянути на цей канал.

P.S. А ви, до речі, знали, що на TED.com, якщо доповідь субтитрована, то її можна прослуховувати по фразах? Тобто можна в субтитрах (там, де вони всі разом текстом), клікнути по фразі і прослухати її. прослуховування окремих фраз англійською на TED.com

Одне із прикольного, що можна робити із цією можливістю, це прослухати одну і ту саму фразу (можна ще й на різних швидкостях – особливо корисно на сповільнених) і попробувати повтори її з тією ж вимовою, з якою її вимовляє і спікер. Можна ще при цьому записати себе, і прослухати чи справді вимова була такою ж як в спікера.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.