Заплати іншому

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

В університеті я з особливою прискіпливістю ставилась завжди до тем присвячених педагогіці, бо мені чомусь постійно здається, що нашу молодь вчать не тому, не так і не тим 🙂 Мабуть класична поведінка молодого амбійційного педагога. І ось потрапив мені до рук ще один із фільмів, який би я в обовязковому порядку давала подивитись усім, хто планує коли-небудь викладати.

Подивилась я його не випадково. Сама дуже сильно захоплююсь рухом “Підвішена кава”, і активно про нього розказую усім своїм друзям. І не раз після того, як розповіла сть чула фразу – “Це як в “Заплати іншому”?”.

Фільм мені сподобався своєю насамперед не ідеальністю. Мова звісно не про якість фільму, а проте наскільки щасливим є сюжет. Нічого не вдається до кінця, не всі є завжди щасливими. Та й взагалі стикнулась черговий раз з месенджом, що щастя насправді річ достатньо відносна. І те що одному щастя, іншому може бути і геть не добре. І саме в цю мить, я зрозуміла, що мені так до болю нагадує цей фільм. Є такий чудовий автор – Владислав Крапивін. Широкій публіці він більш відомий як талановитий російський фантаст, в моєму ж уявленні назавжди залишиться чудовим молодіжним автором із неймовірним відчуттям реальності та життєвості. Ось ця фраза по те, що одному щастя, а іншому ні, є лейб мотивом моєї найулюбленішої дитячої книжки – “Журавлик та блискавки“. І наскільки б це не було дивно, але і сам головний мотив фільму мені шалено перегукується із ще однією книгою цього ж автора, яку мені пощастило прочитати уже набагато в старшому віці – “Хлопчик зі шпагою“. Суть того, що добро не приходить нізвідки. Хтось має первинно стати його творцем. І найбільше щастя, що творцем добра для людини, на яке вона сама не здатне можеш стати саме ти )

Чому я згадувала про педагогіку на початку цього посту? Мені чомусь здається, що зараз дітей в школі вчать чого завгодно – математики, української мови, пити та курити, але не вчать головного думати, мріяти та нести відповідальність ) Цей фільм для мене – це фільм про велику мрію, яку втілював дуже маленький, проте дуже сміливий хлопчик.

Сміливості нам всім 😉

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.