Записки українського самасшедшего

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Книга, яка викликала багато резнансу тоді, коли зявилась на світ. Не так сама поява книги, як факти її презентації в різних містах та скандал наприклад у Львові, який з цим був пов’язаний.

Знаєте я вірю в те, що є книги, які потрібно читати в правильні моменти свого життя, аби зрозуміти їх по-справжньому. Прочитати дали мені цю книгу дуже давно, але час на неї знайшовся тільки в дуже незвичному місці спочатку в поїзді Львів-Москва, а потім в поїзді Санкт-Петербург – Львів. Від шкоринки до шкоринки, вона була прочитана саме в русі (так, увесь вагон, мене прозвав дівчинкою, що постійно читає 🙂 ) .

Сама книга досить незвична за стилістикою, і я не певна чи цікава вона була б не українцю. Про те, що написано справді стильно годі й казати. Книга збудувала одні із найбільш цілісніших образів, які мені вдалось побачити в ессеїстичних творах. Дуже яскраві і дуже чітко окреслені – мені особисто дуже сподобалось це.

Неймовірно круті паралелі з Булгаковим у сюжетній лінії. Загалом книга відзначається досить незвичним поглядом на політичний та суспільний стан в країні до початку Помаранчевої революції. І не те щоб поглядом, як вмінням ловити паралелі ставити порівняння.

На початку читалось трохи важко, але чим ближче добиралась до кінця – тим було все більш неймовірно  захопливо. Коли ж мова заходила за події Помаранчевої революції здавалось, що в голові крутяться кадри спогадів цих подій.

Так, зараз багато, що можна розкритикувати з поглядів головного героя на ситуацію, яка тоді склалась. Але це було б просто не правильно. Ми всі тоді вірили. Навіть ті, хто не говорив не те, що в голос, а навіть для самих себе про віру, все одно вірили, бо час був такий. Інакше мабуть навіть не поясниш.

Коли дочитувала книгу, паралельно спілкувалась із двома мега милими хлопчиськами із Пітера. Ще один момент коли рухнули якісь стереотипи, бо зовсім випадково між нами зайшла мова про Помаранчеву революцію. Я впереше в житті розповідала про неї комусь, хто не живе в Україні, та і не є українцями.

Дуже б рекомендувала почитати усім, для кого не порожні слова – Помаранчева революція, касетний скандал, Георгій Гонгадзе, рух “За Правду” і т.д.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.