Жінка-професіонал. В чому різниця?

Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Загалом, я дуже за гендерну рівність. Я часто почуваюсь не зручно, коли за мене платить чоловік в ресторані чи кав’ярні. Навіть якщо це мій чоловік. 🙂 Я переконана, що в незалежності від того, яка це посада (чи це Senoir Java Developer, чи вихователь в дитячому садку) її з однаковою ймовірністю можуть обіймати, як чоловік, так і жінка. Не вірю я в те, що бувають чисто жіночі професії, чи чисто чоловічі. І в побутуючий міф в ІТ, що з жінок виходять кращі тестери, я також не вірю. Врешті трохи маю право вірити в те, що мені хочеться.

Проте  десь абсолютно недавно за собою зауважила, що мене набагато більше надихають  і більше захоплюють саме жінки-професіонали. Хоча перед професіоналізмом в будь-якому вигляді, я завжди свідомо скидаю капелюха. Чому ж так?

Абсолютно недавно я була на чудовому семінарі «Маркетинг у період невизначеності», організованому львівською юридичною компанією «HD partners». Було 4 справді крутих для мене виступи. Один з них – головного редактора MMR – Ірини Рубіс. Колоритна жінка. І хоча їй явно бракувало досвіду виступу перед такою численною публікою, та і досвіду виступів загалом, але справді – я віддаю належне її професіоналізму в сфері маркетингу.

І хоча вже трохи часу минуло, мені досі в голові крутиться її представлення. Коротко одним реченням, але окрім того, що в ньому вона згадала, які посади вона зараз обіймає, Іра також згадала про свого чоловіка та дітей. Пройшло декілька днів, і я зрозуміла, що різниця таки існує. Але різниця інша, не в тому, яких поставлених висот ми можемо досягнути. Вона в чомусь іншому.

Ходячи по співбесідах, жінка, коли їй менше 30, навіть якщо не говорить цього вголос, завжди цікавиться, чи існує підтримка компанії в часі вагітності, декретна відпустка, наскільки компанії friendly до молодих мам і все таке. Можливо не всі з нас хочуть колись стати мами, не всі в принципі народженні для того, аби мати діток. Але поки ми не прийняли остаточне рішення, нам не хочеться відмовлятись від відчуття якогось рівня забезпеченості, якщо таки скажемо для себе самих – «Так діткам».  І поза тим, в українських сім’ях прийнято, що значну частину хатніх обов’язків виконує таки жінка. Хоча ми і прямує в сторону європеїзації в цьому питанні, але якщо ви хочете жити біля великого (і не про фізичні розміри тут йде мова чоловіка) – годуйте його. 🙂 Українські жінки знають, що приворотне зілля насправді існує і ймення йому борщ.

Жінки інші. Вони звикли до мультизадачності, адже зготувати 4-5-6 блюд за 3 години – це абсолютно ок.  Адже поки щось вариться, духовка гріється, тісто підходить, м’ясо маринується, жінка встигає порізати салат та ще й поговорити з донькою/чоловіком/сусідкою/коліжанкою.

І саме цієї миті я ось вперше в житті задумалась, над тим аби колись провести TEDxWomen у Львові, чи деінде в Україні. Адже це було б так цікаво зібрати разом на сцені цих неймовірних, з моєї точки зору, жінок, які не тільки хата-діти-чоловік-борщ-робота, але які в той же час змінюють світ. І якщо навіть не в масштабах світу, то хоча в масштабах України. Чомусь зразу на думки прийшли такі люди, як Наталя Ліпська, Оля Кудієнко та Лариса Олійник, які рятують життя не тільки завдяки своїм професійним навичкам, а й тому, що не уявляють собі, як можна жити інакше. Можливо це когось здивує, але через декілька днів мені на гадку прийшла Даша Кареліна. Людина настільки натхнення здоровим способом життя, правильним харчуванням та спортом. Можливо, серед людей, які її читають і не став ніхто більше таким же завзятим спортсменом, але можу посперечатись, що в десятків дівчат невідомо звідки почала з’являтись звичка частіше їсти салат з м’яском, а не картоплю, більше гуляти та частіше задумуватись, що пора піти в тренажерку. І головне – не для того, аби стати більш сексуально привабливішою для представників іншої статі, а тому що це здоров’я, твоє здоров’я, яке ніхто крім тебе не побудує/збереже/покращить.

Ми інші. І це добре. В різноманітності завжди цікавіше жити. Головне наявністю ось цих відмінностей не прикривати небажання розвиватись та work-hard. Професіоналізм завжди дається складно в незалежності від статі. І в нас з вами дівчатка, завжди є всі шанси стати ким ми тільки не забажаємо. Головне вірити та працювати в обраному напрямку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook Comments Box
Шукаєте де зупинитись в наступних мандрах? Знайдіть готель чи квартиру на Airbnb (за посиланням знижка 25£)

Дякуємо!

Тепер редактори знають.